Wycieczka do Kairu samolotem z Sharm el Sheikh 2-dniowa wycieczka

Availability Monday , Tuesday , Thursday
Pickup Time 04:00 AM
Duration 48 hours approximately
Wycieczka do Kairu samolotem z Sharm el Sheikh 2-dniowa wycieczka

Wycieczka do Kairu samolotem z Sharm el Sheikh 2-dniowa wycieczka

2-dniowe wycieczki po Kairze z Sharm El Sheikh samolotem

Żadne wakacje w Egipcie nie byłyby kompletne bez wizyty w jego starożytnej stolicy - Kairze. Odwiedź wszystkie wspaniałe miejsca, które normalnie odbyłbyś podczas jednodniowej wycieczki, takie jak piramidy w Gizie, Sfinks i Muzeum Egipskie. Następnie drugiego dnia możesz naprawdę zacząć zdobywać wgląd w historię i kulturę Egiptu, odwiedzając Cytadelę w Kairze lub Cytadelę Saladyna z meczetem alabastrowym, zwiedzanie Starego Kairu i zakupy na jednym z najstarszych bazarów w całym Bliski Wschód – Khan El Khalili.

DZIEŃ 1: Sharm El Sheikh do Kairu

Ulec poprawie

Zostaniesz odebrany około 04:30 przez A/C VAN przez naszego przedstawiciela i przewieziony na lotnisko Sharm el Sheikh, aby polecieć do Kairu. Lot trwa około 50 minut.

Odwiedź Egipskie Muzeum Starożytności

Wycieczkę rozpoczniesz od wizyty w słynnym na całym świecie Muzeum Egipskim.

W muzeum, zajmującym dwa piętra, znajduje się aż 120 000 arcydzieł z różnych epok i okresów w historii Egiptu. Najpopularniejszymi eksponatami są skarby związane z królami i królowymi faraońskimi, takie jak król-dziecko Tutanchamona i pokój mumii. W tym ostatnim zwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o sztuce mumifikacji w starożytnym Egipcie.

Odkryj Nil przez Felucca "w zestawie "

Po wizycie w muzeum egipskim będziesz miał okazję zrelaksować się i unosić się na Felucca (mała motorówka) na wycieczce wzdłuż najdłuższej rzeki na świecie. Tutaj możesz poświęcić czas na podziwianie panoramy miasta w letnim wietrze.

Zatrzymaj się na lunch

Następnie zrobimy sobie przerwę na pyszny lunch w formie bufetu w restauracji ze wspaniałym widokiem na Nil. Napoje nie są wliczone w cenę.

Odwiedź Wielkie Piramidy i Sfinksa

Po obiedzie przekroczymy Nil i udamy się do Gizy do starożytnych piramid, zbudowanych około 2560 roku p.n.e. Znany jako jeden z 7 cudów starożytnego świata, trudno nie spojrzeć ze zdumieniem na twoje przybycie do piramid i zapytać: „Jak zostały zbudowane? I dlaczego?' Nie martw się – wszyscy nasi przewodnicy są wykwalifikowanymi egiptologami i chętnie poprowadzą Cię i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. W tym momencie wycieczki będzie możliwość wejścia do jednej z trzech starożytnych piramid.

Następnie zejdziemy na skraj płaskowyżu do Doliny Króla Kafry, gdzie po raz pierwszy zobaczysz Wielkiego Sfinksa i jego świątynię. Wielki Sfinks z Gizy to mitologiczna istota, składająca się z ludzkiej głowy i ciała lwa, która ma ponad 20 metrów wysokości i 73 metry długości i jest wspaniałym widokiem.

Zakupy

Nasz ostatni przystanek, trwający około godziny, pod koniec pierwszego dnia, będzie na zakupy. Tutaj będziesz miał okazję kupić autentyczne i tradycyjne egipskie pamiątki i prezenty produkowane przez lokalnych rzemieślników. Spędzimy czas w Instytucie Papirusu, gdzie zademonstrujesz jak powstaje ten słynny papier i gdzie będziesz miał również okazję kupić sztukę papirusową. Odwiedzimy również perfumerię, w której kupisz arabskie zapachy i pięknie zdobione flakony.

Nocleg w hotelach w Kairze

Na koniec dnia nasz przewodnik przeniesie Cię do Twojego 4* hotelu w mieście, który wcześniej dla Ciebie zarezerwowaliśmy.

Opcjonalne wieczorne wycieczki

Wieczorem będziesz mieć wolny czas, gdzie na życzenie możemy zorganizować dla Ciebie: rejs po Nilu i kolację z pokazem Tanura i tańcem brzucha w pływającym hotelu (około 45 GBP za osobę) lub pokaz Watch Sound & Light na piramidy (około 25 GBP za osobę).


DZIEŃ 2: Wycieczka do Starego Kairu

Odbiór z hotelu w Kairze

Po śniadaniu w hotelu nasz przewodnik przyjedzie po Ciebie około godziny 9 rano, aby rozpocząć drugi dzień wycieczki.

Wycieczka do Cytadeli Saladyna

Naszym pierwszym przystankiem będzie Cytadela Saladyna na szczycie góry, spektakularna forteca zbudowana przez króla Saladyna w 1170 roku w celu ochrony starego miasta Kair. Wydał rozkaz budowy nieprzeniknionego bastionu z widokiem na Kair.

Cytadela stała się centralnym punktem muru chroniącego średniowieczne miasto Kair przed krzyżowcami. Później cytadela została rozbudowana za panowania mameluckiego sułtana Al Nasira Mohameda i suwerena osmańskiego Mohameda Alego. Nasz przewodnik poprowadzi Cię na szczyt cytadeli, gdzie zobaczysz imponujące widoki współczesnego i starożytnego Kairu. Zrób sobie krótki postój na zdjęcia, zanim przejdziesz do głównej atrakcji: meczetu Mohameda Ali, lepiej znanego jako meczet alabastrowy.

Meczet alabastrowy

Meczet alabastrowy został zbudowany przez Mohameda Ali w latach 1828-1848 w osmańskim stylu architektonicznym, który z minaretami w kształcie ołówka ma uderzające podobieństwo do Błękitnego Meczetu w Stambule.

Zatrzymaj się na lunch

Następnie zatrzymamy się na pyszny lunch w formie bufetu w centrum Kairu, oferując szeroki wybór opcji, które zaspokoją wszystkie gusta.

Koptyjski Kair i Wiszący Kościół

Św. Marek przyniósł chrześcijaństwo do Egiptu w I wieku za panowania cesarza rzymskiego Nerona, a dziś około 20 procent ludności Egiptu to chrześcijanie koptyjscy. Wiszący Kościół, znany jako „ Al-Moallaqa” w arabskim znaczeniu „Zawieszony”, jest jednym z najstarszych i najsłynniejszych kościołów koptyjskich na świecie. W tym miejscu od III wieku stoi kościół.

Nazywany jest Wiszącym Kościołem, ponieważ został zbudowany na południowej bramie rzymskiej twierdzy. Nad ruinami rzymskiej fortecy zbudowano kłody palm i warstwy kamieni, które miały służyć jako fundament. Kościół Wiszący jest wyjątkowym kościołem z drewnianym dachem w kształcie arki Noego. Od VII do XIII wieku Wiszący Kościół służył jako rezydencja patriarchy koptyjskiego. Al-Moallaqa była świadkiem ważnych wyborów i ceremonii religijnych.

Spacerując po pięknym zewnętrznym dziedzińcu, zobaczysz mozaiki, które opowiadają historię Narodzenia. Zobaczymy również trzynaście filarów przedstawiających Jezusa i jego dwunastu apostołów. Po wejściu do kościoła będzie można zobaczyć dach o sklepieniu kolebkowym, a także ikony i zdobione ekrany wykonane z hebanu inkrustowanego kością słoniową , przedstawiające Matkę Boską i Chrystusa.

Khan Al Khalili Suk

Następnym przystankiem na naszej trasie będzie niezapomniany spacer po dźwiękach, widokach i zapachach suku Khan El Khalili. Wchodząc na suk poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie lub na kartach takich opowieści jak Tysiąc i jedna noc czy Aladyn . Suk jest uważany za jedno z głównych miejsc zakupów zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Wędruj wąskimi brukowanymi uliczkami, obserwuj Egipcjan targujących się o towary lub grających w tryktraka i pijących kawę w jednej z wielu kawiarni.

Tutaj też możesz robić zakupy do upadłego! Odbierz antyki lub pamiątki, takie jak kolorowe szklane lampy, przyprawy, jedwabne szale lub tradycyjne ręcznie robione dywany. A jeśli zakupy nie są twoją rzeczą, weź kartkę z księgi mieszkańców i przyjdź tutaj, aby usiąść w jednej z kawiarni i napić się sziszy (fajki wodnej) i popijać miętową herbatę, rozkoszując się atmosferą.

Powrót do Sharm el Sheikh

Pod koniec dnia nasz przewodnik podwiezie Cię na lotnisko w Kairze, aby złapać lot powrotny do Sharm el Sheikh. Po przybyciu na lotnisko Sharm el Sheikh nasz przedstawiciel spotka się z Tobą i przeniesie z powrotem do hotelu.

Inne atrakcje w Sharm El Sheikh

Our Service includes

 • Bilety lotnicze w obie strony do Kairu z Sharm el-shekh
 • Wszystkie transfery w Kairze i Sharm El Sheikh
 • Nocleg w hotelu 4*
 • Przewodnik mówiący po angielsku.
 • Opłaty za wstęp do tych historycznych miejsc
 • Rejs żaglówką po Nilu. (Feluka)
 • Woda mineralna na pokładzie podczas wycieczki
 • Obiad w restauracji (2 dni)
 • Zakupy w Kairze
 • wszystkie podatki

Usługa nie obejmuje

 • Wydatki osobiste
 • Napoje w restauracji?
 • Wszelkie opcjonalne zajęcia lub dodatki niewymienione w planie podróży
 • Pokaz dźwięku i światła

Recommendation

 • Paszport
 • pudełko śniadaniowe
 • Buty sportowe
 • Okulary przeciwsłoneczne i kapelusz
 • Aparat fotograficzny

Additional Information

 • Minimum 2 osoby na rezerwację.
 • W przypadku pojedynczej rezerwacji obowiązuje dopłata
 • Istnieje możliwość uaktualnienia hotelu do 4 lub 5 gwiazdek za dodatkową opłatą?

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

2-dniowe wycieczki po Kairze z Sharm El Sheikh samolotem Reviews

Write Review
Dorosły
from £ 250.00
Dziecko
from £ 230.00
Choose travel date
Dorosły
Dziecko

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Całodobowa obsługa klienta

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zapewnić najwyższy poziom obsługi klienta i rozwiązać wszelkie potencjalne problemy lub problemy, które mogą mieć nasi klienci. Jesteśmy tu, by służyć. Skontaktuj się z nami

Brak ukrytych dodatków

Nasze stawki zawierają wszystkie podatki, opłaty za usługi i ŻADNE opłaty rezerwacyjne.

Bezpieczna płatność

Płacisz przez PayPal. Nie przetwarzamy informacji o Twojej karcie kredytowej.

Grupy Zniżki

Pozbądź się stresu podczas podróży grupowych dzięki naszym pomocnym opcjom. Oferujemy specjalne zniżki dla rodzin, przyjaciół i grup szkolnych.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Wycieczki w Kairze | Jednodniowe wycieczki do Kairu i piramid

Wycieczki w Kairze

Wycieczki po Luksorze | Wycieczki jednodniowe i wycieczki z Egiptu

Wycieczki po Luksorze

Wycieczki|Wycieczki|Wycieczki i atrakcje w Sharm el Sheikh

Wycieczki do Sharm

Wycieczki po Hurghadzie, wycieczki i jednodniowe wycieczki

Wycieczki po Hurghadzie

Wycieczki morskie | Nurkowanie | Nurkowanie | Sporty wodne i atrakcje w Sharm el Sheikh

Wycieczki po Morzu Czerwonym