Wycieczka do Jerozolimy z Sharm El Shaeikh

Wycieczka do Jerozolimy z Sharm El Shaeikh

Wycieczka do Jerozolimy z Sharm El Shaeikh

Wycieczka do Jerozolimy z Sharm

Przegląd najważniejszych wydarzeń

Święte dla Żydów, chrześcijan i muzułmanów, Stare Miasto w Jerozolimie jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymek na świecie. To miejsce, w którym przejdziesz „żywą historię” miasta, które przez tysiąclecia było dwukrotnie niszczone oraz zdobywane i odbite 42 razy. Ścieżka dźwiękowa to dzwony kościelne, wołanie muezina i szofar (barani róg), a ulica pachnie wszystkim, od kościelnych kadzideł po upajające aromaty targu przypraw. To zmysłowe i duchowe doświadczenie niepodobne do żadnego innego. Spaceruj po ulicach i zobacz Kopułę na Skale, Wzgórze Świątynne, Ścianę Płaczu, Meczet Al Aksa i zakończ wycieczkę wizytą w Kościele Grobu Świętego, miejscu ukrzyżowanie, pogrzeb i zmartwychwstanie Jezusa z Nazaretu i najświętsze miejsce chrześcijaństwa. Po całym porannym zwiedzaniu pojedziemy nad Morze Martwe, najniższe miejsce na Ziemi, po spławik i zdjęcie lub dwa.

Ulec poprawie

Zostaniesz odebrany przez minibus A/C około godziny 20:00 i przewieziony do egipskiego przejścia granicznego z Izraelem w porcie Taba. Po przekroczeniu granicy pieszo i oczyszczeniu kontroli imigracyjnej po stronie izraelskiej zostaniesz powitany przez przewodnika podczas podróży do Jerozolimy.

Góra Oliwna

Naszym pierwszym przystankiem będzie Góra Oliwna, nazwana trafnie ze względu na gaje oliwne, które pokrywają jej zbocza. Góra ta kojarzona jest głównie z tradycjami żydowskimi i chrześcijańskimi, ale zawiera również kilka ważnych miejsc w islamie. Część góry była używana jako cmentarz żydowski od ponad 3000 lat i zawiera około 150 000 grobów, z których niektóre zawierają groby biblijnych królów.

Przystanek służy jako dobre wprowadzenie do miasta, ponieważ tutaj będziesz mógł podziwiać panoramiczne widoki na Starą Jerozolimę.

Stara Jerozolima

Twój przewodnik szybko oprowadzi Cię po starej Jerozolimie, abyś mógł zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi zabytkami: meczetem Al-Aksa, Wzgórzem Świątynnym, sukiem i starymi murami miejskimi.

Kościół Grobu Świętego

Następnie kierujemy się do miejsca ukrzyżowania, pochówku i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu oraz do najświętszego miejsca chrześcijaństwa: Bazyliki Grobu Świętego. Zwiedzanie z przewodnikiem wnętrza kościoła trwa około 45 minut.

Ściana Płaczu

Nasz następny przystanek będzie przy Ścianie Płaczu, która reprezentuje ostatnie pozostałości żydowskiej świątyni zniszczonej przez Rzymian.

Jest to pozostałość starożytnego muru otaczającego dziedziniec żydowskiej świątyni i jest jednym z najświętszych miejsc w judaizmie poza samym Wzgórzem Świątynnym. Od wieków jest miejscem żydowskiej modlitwy i pielgrzymek, a najwcześniejsze źródło wspomina o żydowskim przywiązaniu do tego miejsca, datowane na IV wiek.

Morze Martwe

Po całym tym zwiedzaniu powitasz kolejny przystanek na wycieczce, który znajduje się na jednej z wielu plaż Morza Martwego. Morze Martwe nazywa się „martwym”, ponieważ żaden gatunek morski nie jest w stanie przetrwać w jego wodach. Na ponad 400 metrach poniżej poziomu morza Morze Martwe jest najniższym miejscem na Ziemi. Ze względu na wyjątkowo wysoką zawartość soli, około 1,24 kg na litr wody, pływanie tutaj jest prawie niemożliwe, a jedynie pływanie i relaks. Sól i błoto z Morza Martwego są bardzo korzystne dla skóry i podobno są przydatne w leczeniu wielu dolegliwości.

Powrót do Szarm

Wczesnym wieczorem zostaniesz odprowadzony z powrotem do izraelskiego przejścia granicznego i udasz się z powrotem do Taby w Egipcie. Spotkasz się ponownie z egipskim przewodnikiem, który zabierze Cię z powrotem do hotelu w Sharm.

Our Service includes

 • Wszystkie transfery vanem A/C.
 • Lider wycieczki podczas podróży po Egipcie i Izraelu
 • Opłaty za wstęp
 • Przewodnik mówiący po angielsku podczas zwiedzania (2 godziny).
 • Obiad
 • Podatki od granic

Usługa nie obejmuje

 • Wydatki osobiste
 • Kamizelka pływacka w rejonie Morza Martwego
 • wszelkie dodatkowe opłaty nie wymienione w programie

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Wycieczka do Jerozolimy z Sharm Reviews

Write Review
Dorosły
from £ 105.00
Dziecko
from £ 105.00
Choose travel date
Dorosły
Dziecko

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Całodobowa obsługa klienta

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zapewnić najwyższy poziom obsługi klienta i rozwiązać wszelkie potencjalne problemy lub problemy, które mogą mieć nasi klienci. Jesteśmy tu, by służyć. Skontaktuj się z nami

Brak ukrytych dodatków

Nasze stawki zawierają wszystkie podatki, opłaty za usługi i ŻADNE opłaty rezerwacyjne.

Bezpieczna płatność

Płacisz przez PayPal. Nie przetwarzamy informacji o Twojej karcie kredytowej.

Grupy Zniżki

Pozbądź się stresu podczas podróży grupowych dzięki naszym pomocnym opcjom. Oferujemy specjalne zniżki dla rodzin, przyjaciół i grup szkolnych.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Wycieczki w Kairze | Jednodniowe wycieczki do Kairu i piramid

Wycieczki w Kairze

Wycieczki po Luksorze | Wycieczki jednodniowe i wycieczki z Egiptu

Wycieczki po Luksorze

Wycieczki|Wycieczki|Wycieczki i atrakcje w Sharm el Sheikh

Wycieczki do Sharm

Wycieczki po Hurghadzie, wycieczki i jednodniowe wycieczki

Wycieczki po Hurghadzie

Wycieczki morskie | Nurkowanie | Nurkowanie | Sporty wodne i atrakcje w Sharm el Sheikh

Wycieczki po Morzu Czerwonym