Wycieczka autokarem do Kairu z 2-dniowej wycieczki z Sharm

Availability Monday , Tuesday , Thursday , Sunday
Pickup Time 01:00 AM
Duration 48 hours approximately
Wycieczka autokarem do Kairu z 2-dniowej wycieczki z Sharm

Wycieczka autokarem do Kairu z 2-dniowej wycieczki z Sharm

Zastanawiasz się, co robić w Kairze w 2 dni? z naszą zapierającą dech w piersiach wycieczką po Kairze z trasy Sharm El Sheikh, możesz zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje Kairu w ciągu dwóch pełnych akcji dni podczas tej wycieczki po Kairze, z przewodnikiem egiptologa. Przeżyj wspaniałe piramidy w Gizie i Wielkiego Sfinksa; i spójrz na złote skarby Tutanchamona w Muzeum Egipskim i odkryj najważniejsze atrakcje Starego Kairu, Cytadeli Kairskiej oraz meczetu Alabaster i Wiszącego Kościoła. Przeżyj noc w Kairze dzięki wliczonemu w cenę noclegowi i ciesz się zakupami na jednym z najstarszych bazarów na całym Bliskim Wschodzie Khan El Khalili.

DZIEŃ 1: Wycieczka do Kairu

Ulec poprawie

Zostaniesz odebrany z hotelu przez naszego przedstawiciela i przewieziony do Kairu autokarem klimatyzacji.

Odwiedź Muzeum Egipskie

Wycieczkę rozpoczniesz od wizyty w słynnym na całym świecie Muzeum Egipskim. W muzeum, zajmującym dwa piętra, znajduje się aż 120 000 arcydzieł z różnych epok i okresów w historii Egiptu. Najpopularniejszymi eksponatami są skarby związane z królami i królowymi faraonów, takie jak król-dziecko Tutanchamona i pokój mumii. W tym ostatnim zwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o sztuce mumifikacji w starożytnym Egipcie.

Odkryj Nil przez Felucca Opcjonalnie

Po wizycie w muzeum egipskim będziesz miał okazję zrelaksować się i unosić się na Felucca (mała motorówka) na wycieczce wzdłuż najdłuższej rzeki na świecie. Tutaj możesz poświęcić czas na podziwianie panoramy miasta w letnim wietrze.

Zatrzymaj się na lunch

Następnie zrobimy sobie przerwę na pyszny lunch w formie bufetu w restauracji ze wspaniałym widokiem na Nil. Napoje nie są wliczone.

Odwiedź egipskie piramidy i sfinks

Po obiedzie przekroczymy Nil i udamy się do Gizy do starożytnych piramid, zbudowanych około 2560 roku p.n.e. Znany jako jeden z 7 cudów starożytnego świata, trudno nie spojrzeć ze zdumieniem na twoje przybycie do piramid i zapytać: „Jak zostały zbudowane? I dlaczego?' Nie martw się – wszyscy nasi przewodnicy są wykwalifikowanymi egiptologami i chętnie poprowadzą Cię i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. W tym momencie wycieczki będzie możliwość wejścia do jednej z trzech starożytnych piramid.

Następnie zejdziemy na skraj płaskowyżu do Doliny Króla Kafry, gdzie po raz pierwszy zobaczysz Wielkiego Sfinksa i jego świątynię. Wielki Sfinks z Gizy to mitologiczna istota, składająca się z ludzkiej głowy i ciała lwa, która ma ponad 20 metrów wysokości i 73 metry długości i jest wspaniałym widokiem.

Zakupy

Nasz ostatni przystanek, trwający około godziny, pod koniec pierwszego dnia, będzie na zakupy. Tutaj będziesz miał okazję kupić autentyczne i tradycyjne egipskie pamiątki i prezenty produkowane przez lokalnych rzemieślników. Spędzimy czas w Instytucie Papirusu, gdzie zademonstrujesz jak powstaje ten słynny papier i gdzie będziesz miał również okazję kupić sztukę papirusową. Odwiedzimy również perfumerię, w której kupisz arabskie zapachy i pięknie zdobione flakony.

Nocleg

Na koniec dnia nasz przewodnik przeniesie Cię do Twojego 3* hotelu w mieście, który wcześniej dla Ciebie zarezerwowaliśmy.

Opcjonalna wycieczka do Kairu wieczorem?

Wieczorem będziesz mieć wolny czas, gdzie na życzenie możemy zorganizować dla Ciebie: rejs po Nilu i kolację z pokazem Tanura i tańcem brzucha w pływającym hotelu lub obejrzenie pokazu Sound & Light w obszarze piramid.

DZIEŃ 2: Wycieczka do Kairu

Odbiór z hotelu w Kairze

Po śniadaniu w hotelu nasz przewodnik przyjedzie po Ciebie około godziny 9 rano, aby rozpocząć drugi dzień wycieczki.

Cytadela w Kairze ( Cytadela Saladyna)

Naszym pierwszym przystankiem będzie Cytadela Saladyna na szczycie góry, spektakularna forteca zbudowana przez króla Saladyna w 1170 roku w celu ochrony starego miasta Kair. Wydał rozkaz budowy nieprzeniknionego bastionu z widokiem na Kair. Cytadela stała się centralnym punktem muru chroniącego średniowieczne miasto Kair przed krzyżowcami. Później cytadela została rozbudowana za panowania mameluckiego sułtana Al Nasira Mohameda i suwerena osmańskiego Mohameda Alego. Nasz przewodnik poprowadzi Cię na szczyt cytadeli, gdzie zobaczysz imponujące widoki współczesnego i starożytnego Kairu. Zrób sobie krótki postój na zdjęcia, zanim przejdziesz do głównej atrakcji: meczetu Mohameda Ali, lepiej znanego jako meczet alabastrowy.

Meczet alabastrowy

Meczet alabastrowy został zbudowany przez Mohameda Ali w latach 1828-1848 w stylu architektury osmańskiej, w której minarety w kształcie ołówka i uderzające podobieństwa do Błękitnego Meczetu w Stambule.

Zatrzymaj się na lunch

Następnie zatrzymamy się na pyszny lunch w formie bufetu w centrum Kairu, oferując szeroki wybór opcji, które zaspokoją wszystkie gusta.

Koptyjski Kair i Wiszący Kościół

Św. Marek przyniósł chrześcijaństwo do Egiptu w I wieku za panowania cesarza rzymskiego Nerona, a dziś około 20 procent ludności Egiptu to chrześcijanie koptyjscy. Wiszący Kościół, znany jako „Al-Moallaqa” w arabskim znaczeniu „Zawieszony”, jest jednym z najstarszych i najsłynniejszych kościołów koptyjskich na świecie. W tym miejscu od III wieku stoi kościół.

Nazywany jest Wiszącym Kościołem, ponieważ został zbudowany na południowej bramie rzymskiej twierdzy. Nad ruinami rzymskiej fortecy zbudowano kłody palm i warstwy kamieni, które miały służyć jako fundament. Kościół Wiszący jest wyjątkowym kościołem z drewnianym dachem w kształcie arki Noego. Od VII do XIII wieku Wiszący Kościół służył jako rezydencja patriarchy koptyjskiego. Al-Moallaqa była świadkiem ważnych wyborów i ceremonii religijnych.

Spacerując po pięknym zewnętrznym dziedzińcu, zobaczysz mozaiki, które opowiadają historię Narodzenia. Zobaczymy również trzynaście filarów przedstawiających Jezusa i jego dwunastu apostołów. Po wejściu do kościoła będzie można zobaczyć dach o sklepieniu kolebkowym, a także ikony i zdobione ekrany wykonane z hebanu inkrustowanego kością słoniową, przedstawiające Matkę Boską i Chrystusa.

Khan Al Khalili Suk

Następnym przystankiem na naszej trasie będzie niezapomniany spacer po dźwiękach, widokach i zapachach suku Khan El Khalili. Wchodząc na suk, poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie lub na stronach opowieści takich jak Tysiąc i jedna noc lub Aladyn. Suk jest uważany za jedno z głównych miejsc zakupów zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Wędruj wąskimi brukowanymi uliczkami, obserwuj Egipcjan targujących się o towary lub grających w tryktraka i pijących kawę w jednej z wielu kawiarni.

Tutaj też możesz robić zakupy do upadłego! Kup antyki lub pamiątki, takie jak kolorowe szklane lampy, przyprawy, jedwabne szale lub tradycyjne ręcznie robione dywany. A jeśli zakupy nie są twoją rzeczą, weź kartkę z księgi mieszkańców i przyjdź tutaj, aby usiąść w jednej z kawiarni i napić się sziszy (fajki wodnej) i popijać miętową herbatę, rozkoszując się atmosferą.

Przejazd autokarem do Sharm El-Sheikh

Pod koniec drugiego dnia zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu w Sharm el Sheikh.

Inne atrakcje w Sharm El Sheikh

Our Service includes

 • Wszystkie transfery w Kairze i Sharm El Sheikh autokarem klimatyzacji
 • Nocleg w hotelu 3*
 • Przewodnik mówiący po angielsku.
 • Opłaty za wstęp do tych historycznych miejsc
 • Woda mineralna na pokładzie podczas wycieczki
 • Obiad w restauracji (2 dni)
 • Zakupy w Kairze
 • wszystkie podatki

Usługa nie obejmuje

 • Wydatki osobiste
 • Napoje w restauracji?
 • Wszelkie opcjonalne działania lub dodatki niewymienione w planie podróży
 • Pokaz dźwięku i światła

Recommendation

 • Paszport
 • Pudełko śniadaniowe
 • Buty sportowe
 • Okulary przeciwsłoneczne i kapelusz
 • Aparat fotograficzny
 • Poduszka podróżna

Do you need more details? call or email us

 • +201025566717
 • Info@sharmwonders.com

Kair autobusem z Sharm El Sheikh (2 dni) Reviews

Write Review
Dorosły
from £ 142.00
Dziecko
from £ 99.00
Choose travel date
Dorosły
Dziecko

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us
why Sharmwonders.com

Całodobowa obsługa klienta

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zapewnić najwyższy poziom obsługi klienta i rozwiązać wszelkie potencjalne problemy lub problemy, które mogą mieć nasi klienci. Jesteśmy tu, by służyć. Skontaktuj się z nami

Brak ukrytych dodatków

Nasze stawki zawierają wszystkie podatki, opłaty za usługi i ŻADNE opłaty rezerwacyjne.

Bezpieczna płatność

Płacisz przez PayPal. Nie przetwarzamy informacji o Twojej karcie kredytowej.

Grupy Zniżki

Pozbądź się stresu podczas podróży grupowych dzięki naszym pomocnym opcjom. Oferujemy specjalne zniżki dla rodzin, przyjaciół i grup szkolnych.

paypal

THINGS TO DO IN SHARM EL SHEIKH

Wycieczki w Kairze | Jednodniowe wycieczki do Kairu i piramid

Wycieczki w Kairze

Wycieczki po Luksorze | Wycieczki jednodniowe i wycieczki z Egiptu

Wycieczki po Luksorze

Wycieczki|Wycieczki|Wycieczki i atrakcje w Sharm el Sheikh

Wycieczki do Sharm

Wycieczki po Hurghadzie, wycieczki i jednodniowe wycieczki

Wycieczki po Hurghadzie

Wycieczki morskie | Nurkowanie | Nurkowanie | Sporty wodne i atrakcje w Sharm el Sheikh

Wycieczki po Morzu Czerwonym